Işık dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri kazandırmak, cildin yeniden dolgunlaşmasını sağlamak için mezoterapi ve dolgu uygulamalarının kombine olarak uygulandığı yeni bir konsepttir. Bir kür 3 hafta ara ile uygulanan 3 seanstır.

Birinci uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Cildin yeniden nemlendirilmesi ve yoğunlaştırılması için gerekli olan ideal hyaluronik asit ile hazırlanmıştır. Ayrıca cildin yeniden yapılandırılması için 8 amino asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminler içerir.

Yüze , tüm boyun kısmına, dekolte ve ele uygulanabilir. Ayrıca gözaltı morluğunu da azaltır. Işık dolgusu ile cilt daha nemli, daha dolgun, daha canlı gözükür aynı zamanda kırışıklıklarda azalır. Düzlenen çizgi ile daha dolgun bir cilt ve karanlık bölgelerin kaybolması ile de cildin ışığı yansıtma kapasitesinde gözle görülür bir düzelme sağlanır.

Işık Dolgusu (Gençlik Aşısı) ile Yüz ve Cilt Gençleştirme

Ciltte cansız, sağlıksız ve mat bir görüntü sonrasında dolgunluk hissinin kaybolması, oluşan ince kırışıklıkların derinleşerek yerleşmesine yol açar. Işık dolgusu ile ciltteki bu mat görünüm yok edilebilir ve yüz gençleştirilebilir. Sigara içmek, çevresel faktörler, stres ve zaman cildimizi hızla yaşlandırır.

Işık dolgusu ile yüz gençleştirme Genç yaşta ciltte görülen parlak ve sağlıklı görünümün nedeni doğal olarak ciltte bulunan hyaluronik asittir. Yirmili yaşlardan itibaren ciltteki hyaluronik asitin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden birisidir.

Bu sistem, bugün için Yüz gençleştirme ve cildin canlandırılması alanında var olan en başarılı uygulamalardan birisidir. Hyaluronik asitin yoğunluğu, yaşın ilerlemesiyle azalır. Bu yüzden yaşlılığın etkilerini azaltmak için en iyi seçeneklerden biri dışarıdan verilen hyaluronik asittir.

Hyaluronik asitin cildin içine aşılanması sonrası cilt dokusun da hızlı bir su tutma ile gergin ve canlı bir cilt hedeflenir. Yüksek su tutucu etkisi sayesinde cildi doğal bir şekilde sıkıştırır, dolgunlaştırıp ve esnekleştirir. Ayrıca fibroblastları da uyararak deri altı yenilenme sağlayan bir etki yaratır; böylece cildin yaşlanmasını engeller; genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu yüzden ışık yüze yansıdığında gergin ce canlı bir görünüm kazanır. Işık dolgusu ismi de bu nedenle verilmiştir.

Yüz gençleştirme amaçlı bir kür üç seans uygulamayı içerir. İlk seansı takiben, ikinci seans 15 gün sonra ve üçüncü seans 30 gün sonra olarak uygulanır.

Sonuç olarak; Uygulamanın amacı ciltteki hyaluronik asit miktarında artış sağlayarak zamanla ciltte yüksek miktarda kalmasını sağlamaktır. Kalıcılık 18 aydır. Diğer bir ışık dolgusu uygulaması ise gözaltı çukurluğunun doldurulması için uygulanır. Ortalama kalıcılığı 12-18 aydır. Ankara Işık dolgusu fiyatları

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

Göz altlarında oluşan morlukların ve mor halkaların tedavi edilmesi için uygulanır. Bu koyu renkli görünüm bazen kalıtımsal faktörler bazen genetik kodlar bazen de çeşitli faktörlerden oluşur. Estetik açıdan giderilmesi istenen göz altı morlukları için ışık dolgusu ideal bir yöntemdir.

Gözaltı Torbalarında Işık Dolgusu İle Tedavi

Kalın, erkek gözaltında oluşan torbalar genellikle genetik faktörlerden kaynaklanır. Kısa süreli gözaltı morluk ve torbalanmaları; uzun süreli uykusuzluk, uzun süre kitap okuma ve çalışma, uzun süreli bilgisayar kullanımı, cep telefonu kullanımı gibi nedenlerden kaynaklanır. Yeterince dinlenildiğinde geçirilen bir durumdur.

Fakat sürekli ve yoğun olan göz altı torbaları çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir. Bu tekniklerden hızlı ve etkili çözüm sağlayan seçenek ise genellikle ışık dolgusudur.

Göz Altı Torbaları Nasıl Oluşur?

Gözaltı tedavisi uygulamalarında, gözün çevresini kapsayan dokulara göre ve niteliğine göre yöntem seçilir. Göz, özel bir yağ dokusu ile çevrelenmiştir. Orbital septum koruma bariyerleri sayesinde konumları en muazzam biçimde korunur.

Bu yapı, zaman içerisinde gevşer ve elastik yapı özelliğini kaybeder. Yer çekimi nedeniyle aşağı doğru, torba görünümünde inen yağ dokusu, gözaltı torbasını oluşturur.

Gözaltında oluşan çökükler ise, zaman bağlı olarak yaşlılık faktörleri nedeniyle incelen ve arka kısma çekilen kemik yapı, çukurları oluşturur.

Işık Dolgusu İle Göz Çevresi Estetiği

Gözaltı dolgusu, adından da anlaşılacağı üzere aydınlık veren bir yapıya sahiptir. Mor halkaların beyazlatılmasında etken madde içerir. Anında etki gösteren dolgu, gözaltındaki boşlukları doldurarak çukursu görüntünün kapatılmasına fayda sağlar. Gözaltı derisini kalınlaştırdığı için koyu renk görünen katman da daha açık renk sunar.

  • Işık Dolgusunun Bileşeni Nedir?

Estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılan hyalüronik asit dolgusu, ışık dolgusu olarak kullanılır. Hyalüronik asit, insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Dolgu işleminde içeriği zenginleştirilmiş ve laboratuvar ortamında hazırlanmış dolgu enjekte edilir.

Jel niteliğinde olan bu dolgu içeriğinde; hyalüronik asit ile Poly vitamin bulunuyor. Bileşendeki vitamin hücrelerin yenilenmesini ve uzun kalıcılık sağlamasına olanak sunuyor. Hyalüronik asit ise doğrudan koyu renge ve gözaltı torbalanmalarına etki ediyor.

Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İnce iğneler ile enjekte yöntemiyle uygulanıyor. Fakat uygulamanın detayında ise dolgunun, kemik üzerine uygulanıyor olması bulunuyor. Direkt olarak derinin alt kısmına değil, göz çevresinde bulunan kemik yapının üzerine enjekte ediliyor.

Ağrısız ve acısız bir işlemdir. Herhangi bir kesi izi, kanama ya da yara oluşmuyor. Oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Lokal ya da genel anesteziye, uyuşturmaya gerek yoktur.

ışık dolgusunun tahmini kullanım süresi 1 yıl olarak belirtiliyor. Fakat deri, doku niteliği, genetik faktörler ve metabolizmik özelliklere göre 3-4 yıl kullanıldığı da görülmektedir. Şayet etkisi geçmeye başladığında yeniden uygulanırsa daha uzun vadede kullanım sağlar.