Sivilce lekeleri nasıl oluşur ?
Aktif sivilceler iyileşirken çoğu zaman ciltte çukur ya da lekelenme tarzında izler bırakarak iyileşir. Erken dönemde bu izler pembe iken, çoğu zaman cilt rengine dönerler. Ancak bazende bu izlerin içi pembe kalabilir, bu durum izlerin kötü iyileşmesi ya da kılcal damar çatlamasına bağlı olabilir. Ciltte oluşan çukur ve çökmeler cildin pürüzlü, gevşek ve cansız gözükmesine sebep olur. Eğer akne izleri derinse bu duruma genellikle cilt altındaki yağ dokusu azalmasıda eşlik eder.

Sivilce izlerinin tedavisinde en etkili lazer hangisidir

Lazer sivilce lekeleri tedavisi Lazerlerin dalga boyu çoğunlukla 1000 nm, diğer fraksiyonel lazerlerin(erbiyum; Er-yag, Er-glass) 2000 nm civarında iken CO2 fraksiyonel lazerin dalga boyu 10 650 nm’dir. Bu yüzden cildin tüm tabakalarına ulaşabilen tek lazerdir. Diğer lazer uygulamaları sadece cildin üst tabakasına etki ederken derin tabakalarda bir iyileşme ya da etki sağlayamazlar. CO2 fraksiyonel lazerbu sayede cildin en yüzeyel tabakasından en derin tabakasına kadar olan tüm katmanlarda yenilenme sağlanma olanağı tanır.

Lazer ile sivilce izlerinin lekelerinin tedavisi mümkünmü

Sivilce izleri lazer tedavisi ile ne kadar iyileşir ?
CO2 fraksiyonel lazer cildi tam kat yenileyebildiği için sivilce izlerinin azalmasına % 40- 90 oranında katkı sağlar. Akne ya da sivilce izlerinin azaltılmasında günümüzdeki en etkili yöntemlerden biridir.

İzler ne kadar yüzeyel ve küçükse o kadar fazla fayda görür, hatta izler geçebilir. Ancak çok derin ve büyük izlerde başarı daha sınırlı olmaktadır. Bu yüzden çok derin ve büyük izlerin olduğu alana dolgu uygulamak elde edilecek sonucun çok daha iyi olmasını sağlar.

Sivilce lekeleri Lazer tedavisi kaç seanstır

CO2 fraksiyonel lazer uygulaması ayda bir oratalama 4-6 seans uygulanır.

Sivilce izlerinin tedavisinde iyileşme dönemi ne kadar sürer ?
3 (üç) – 5 (beş) gün ciltte kahverengi bir pullanmayla yada kızarıklık olur. hasta duş alabilir , makyaj ertesi gün yapabilir, soğuk buzla birlikte nemlendirici krem yardımcı olacaktır. işlem için güneşin ışınların daha az olduğu mevsimler ve aylar seçilir. Ekim -Nisan arası dönem uygun zamandır.