Günümüzde gelişen teknoloji ile her geçen gün estetik uygulamarda yeni çığır açan cihazlar geliştirilmektedir. Bunlarda biriside ulterapidir.

Ulterapi ameliyatsız yüz germe uygulama süresi 20 dakikadır. 
Ulterapi ile kaş kaldırma işlem süresi 10 dakikadır.

Ultherapy HIFU (High-intensity focused ultrasound) yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi ile cildi sıkılaştırmayı ve yenilemeyi sağlayan bir sistemin genel adıdır. Ulthera, ultra skin, doublo bu tedavi cihazlarından birkaçıdır.Çoğu lazer ya da radyofrekans sistemleri sadece cilde etki eder, cildin altındaki derin dokulara ya da fasiyal yapılara etkileri yoktur. Çünkü etkileri cilttedir ve sadece 1-2 mm derinliğe kadar ulaşır. Bu yüzden bu tür uygulamaların etkileri sadece ciltle sınırlıdır. Ulterapi tedavisi ile ciltte herhangi bir yara bere oluşurmadan cildin 4.5 mm derinine ulaşmak mümkündür.

ulterapi

30’lu yaşlardan itibaren cilt yaşlanması kendini göstermeye başlar. İlk bulgular gülme çizgilerinin belirginleşmesi, çene kenarındaki ciltte sarkmalar, boyunda gevşeme, kaş düşüklüğü, kaş çatma , kaz ayağı ve alın çizgilerinin oluşmasıdır. Özetle yüz eski diriliğini kaybeder, kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Ayrıca mimik hareketlerinin özellikle fazla olduğu yerlerde de kırışıklıklar ve kat izleri belirmeye başlar. Aslında yüzdeki bu yaşlanma bulguları cilt kadar ciltaltı dokularının bozulması nedeniyle de oluşur. Cilt altındaki kasları saran fasyal yapılar gevşer, bu yüzden derin yağ yastıkçıkları ve kas dokuları yerçekiminin etkisiyle kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Bu cildin derin tabakalarındaki yumuşak dokular ancak lifting yani yüz germe işlemleri ile toparlanabilir. Cilde uygulanan lazer ya da diğer yöntemlerin etkisi yoktur. Ulterapi ile ameliyatsız olarak bu bölgelerin toparlanması ve cildin sıkılaştırılması ve yenilenmesi sağlanabilir.

Ulterapi cihazının iki başlığı mevcuttur. 4.5 mm başlık ciltaltı derin dokulardaki gevşeme ve sarkmaları toparlarken, 3 mm başlık ise cildin orta ve derin tabakalarına etki ederek bu bölgelerdeki ciltte bir yenilenme ve sıkılaşma sağlar.

Ulterapi uygulamasının avantajları;

• Tek seans bir uygulamadır.
• Uygulama sonrası yüzde herhangi bir hasar oluşmaz.
• Kişi aynı gün hayatına dönebilir, iyileşme dönemi yoktur.
• Hem yüzdeki sarkmalar toplanır, hem de ciltteki kırışıklıklar azalır.
• İşlem öncesi bir hazırlık ya da sonrası bir bakım gerekmez.
• Ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma elde edilmiş olunur.

Ulterapi nasıl yapılır?

Ulterapi Ankara’da sadece bir iki merkezde yapılmaktadır. Uygulama kolaydır. Ortalama 20-30 dakika sürer. Uygulama esnasında bazı noktalarda hafif bir ağrı hissi olabilir. İşlem sonrası ciltte hafif bir ödem ya da kızarıklık olabilir, ama kendiliğinden kısa bir sürede geçer.

Ulterapinin etkisi uygulamadan hemen sonra görülmeye başlar. İdeal ve maksimum etki uygulamadan 2-3 ay sonra ortaya çıkar.

Ulterapi tedavisi sağlıklı her bireye uygulanabilir. Sadece ciddi kalp ve böbrek rahatsızlığı olan kişilere uygulanılmaktadır.

Ulterapi ile yüzünüz ameliyatsız olarak gerilir ve kırışıklıklarınız azalır. Ayrıca kaş kaldırma etkisi için FDA onayı mevcuttur. Ancak elde edilen sonuçları yüz germe ameliyatı ile mukayese edilmemelidir.

Kliniğimizde Ultra Skin ulterapi cihazı kullanılmaktadır.