Yüz Gençleştirme

Sigara içmek, çevresel faktörler, stres ve zaman cildimizi hızla yaşlandırır. Ciltte cansız, sağlıksız ve mat bir görüntü sonrasında dolgunluk hissinin kaybolması, oluşan ince kırışıklıkların derinleşerek yerleşmesine yol açar. Işık dolgusu ile ciltteki bu mat görünüm yok edilebilir ve yüz gençleştirilebilir.

 

Gençlik Aşısı ile Yüz Gençleştirme

Genç yaşta ciltte görülen parlak ve sağlıklı görünümün nedeni doğal olarak ciltte bulunan hyaluronik asittir. Yirmili yaşlardan itibaren ciltteki hyaluronik asitin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden birisidir.

 

Işık Dolgusu

Bu sistem, bugün için yüz gençleştirme ve cildin canlandırılması alanında var olan en başarılı uygulamalardan birisidir. Hyaluronik asitin yoğunluğu, yaşın ilerlemesiyle azalır. Bu yüzden yaşlılığın etkilerini azaltmak için en iyi seçeneklerden biri dışardan verilen hyaluronik asittir.

Hyaluronik asitin cildin içine aşılanması sonrası cilt dokusun da hızlı bir su tutma ile gergin ve canlı bir cilt hedeflenir. Yüksek su tutucu etkisi sayesinde cildi doğal bir şekilde sıkıştırır, dolgunlaştırır ve esnekleştirir. Ayrıca fibroblastları da uyararak deri altı yenilenme sağlayan bir etki yaratır; böylece cildin yaşlanmasını engeller; genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu yüzden ışık yüze yansıdığında gergin ce canlı bir görünüm kazanır. Işık dolgusu ismi de bu nedenle verilmiştir.

Yüz gençleştirme amaçlı bir kür üç seans uygulamayı içerir. İlk seansı takiben, ikinci seans 15 gün sonra ve üçüncü seans 30 gün sonra olarak uygulanır.

Sonuç olarak; Uygulamanın amacı ciltteki hyaluronik asit miktarını artırmak ve zaman içinde yüksek miktarda kalmasını sağlamaktır. Kalıcılık 18 aydır.

Diğer bir ışık dolgusu uygulaması ise gözaltı çukurluğunun doldurulması için uygulanır. Ortalama kalıcılığı 12-18 aydır.