Yanak estetiği olan son zamanlarda (Hollywood yanağı) diye de bilinen Bişektomi yanak inceltme ameliyatı, Hollywood yıldızlarının yanak estetiği olarak da bilinmektedir. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin en belirgin bölgesidir.

Yüz bölgesinin yanaklar ve diğer bölümler ile uyum içerisinde olması kişinin görünümüne ayrıcalık katacaktır. Bu uyum ile birlikte yüz daha estetik ve çekici görünür.

Genel olarak ergenlik ve büyüme dönemlerinde görülen dolgun ve yuvarlak yanaklar yani elma yanaklar ilerleyen zamanlarda o tatlı görüntüsünü kaybetmeye başlar. Bunun nedeni ise yanak içi yağlanmalardır.

Yanak İnceltme Estetiği

Bişektomi

Yanak Yağlarını Alma Bichat Ameliyatı

Yanak içi yağlanmalar ile yüzün yapısından büyük duran bu yanaklar yüz estetiği açısından bireyi rahatsız edebilmektedir. Kişi zayıf olsa bile yanak bölgesinin dolgun durmasına neden olur. Bu yanakların kendilerini daha kilolu gösterdikleri için birçok hastanın şikayeti haline gelmiştir. Yanak inceltme estetiğindeki amaç yüzü daha toplu gösteren bu yağ dokularıdır.

Bichat adı verilen yüzün her iki tarafındaki yağ torbalanmaları, yanakları dışarı doğru toplu ve yuvarlak göstermektedir. Bu yanakların yuvarlak ve toplu gözükmesin dış yağ bölümünün kalınlaşmasıdır. Bu kalınlaşma genetik bir kalınlaşmadır. Kişi bu kilo verse bile yanaklar incelmez ve kişiyi kilolu gösterir. Kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bu durum bişektomi ameliyatı, yanak inceltme estetiği ile giderilebilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi Nedir?

Bişektomi yanak inceltme estetiğine ihtiyaç duyulmasının nedeni, yüz yapısında yanak hatlarının daha belirgin olması ile kişiye genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktır. Geniş ve yuvarlak yanaklar kişiyi olduğundan yaşlı göstermektedir. Bu uygulama ile kişiyi güzel yanakları ile genç ve estetik bir görünüm sağlamaktır.

Bu uygulama öncesinde hasta muayene edilerek yapılacak işlemin tasarlanması gerekmektedir. Bu uygulamada işlem yapacak doktorun uzman olması operasyonunun başarı kalitesi artırmaktadır. Çene ve yanak üçeninin iyi ayarlanması ve işlem sonrasında ağızdaki dikişlerin kişiyi rahatsız etmemesi çok önemlidir.

Yanak inceltme estetiği Bişektomi ameliyatı genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Yanak bölgesindeki yağ birikimleri %40 kadar giderilmektedir. Cerrahi bir işlem olan bu uygulamada ağız içinden 1 santimlik bir kesi ile elmacık kemiğinin altındaki yağ fazlalıkları alınır. Uygulamanın işlem süresi ortalama olarak 30 ile 45 dakika aralığında değişmektedir. Kesi işlemi ağız içerisinde yapıldığı için dışarıdan herhangi bir kesi izi görülmemektedir.

Yanak Estetiği Bişektomi Sonrası

Bişektomi yanak inceltme estetiği  “Hollywood yıldızlarının yanak estetiği” uygulamasından sonra, geniş ve yuvarlak bir yanak görünümün yerine hatları belirgin ve estetik bir görünüm sağlanmış olunur. İşlem sonrasında hasta günlük işlerine dönebilir. İyileşme süresince hasta enfeksiyonlara karşı ağız hijyenini koruması gerekmektedir. Gargara ve dişlerini fırçalama yapabilir. Bu uygulamada eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu eriyen dikişler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Tedavinin tamamen etkisini göstermesi 3-4 haftadır.  Bu uygulama sonrasın yüzdeki yorgun görünüm ve gitmiş olacaktır.

Ameliyatsız Yanak Estetiği Uygulaması

Yanaklara ameliyatsız olarak yanak dolgusu ve yağ enjeksiyonu uygulamaları ile de yanaklara estetik açıdan istenilen görünüm verilebilir.

Bisektomi ile Hollywood Yanağı Nasıl Elde Edilir?

Hollywood yanağı Bisektomi ile nasıl yapılır, teknik özellikleri nelerdir konusunda; buccal fat pad uygulamasından bahsedebiliriz. Yanaktan yağ alma işlemine yanak estetiği denilir. Yüz yapısında herhangi bir kesi izi bulunmadan yapılan uygulama, ağız içinden uygulanır.

Yanağın iç ve orta kısmından yaklaşık 2- 3 cm civarında kesi açılarak uygulanır. Bu işlemde yağ yastıkları olarak nitelendirdiğimiz bichat dokularının çıkarılmasını sağlıyoruz.

Hollywood yanağı nedir? diye bilgi almak isteyen erkek ve kadın danışanlara, uygulama esnasında isterlerse liposakşın uygulamasının da yapılabileceğini belirtiyoruz.

Yanak Estetiğinde Liposuction Nasıl Yapılır?

Yanağın dış kısmından uygulanan lipocustion yönteminde, ince yapıdaki kanüller aracılığıyla deri altı dokuların inceltilmesini sağlıyoruz. Kimi zaman ve danışanın yüz özelliklerine göre iki uygulama bir arada yapılabilir. Hem estetik bir form kazandırma hem de fazla yağ doku ve yastıklarının çıkarılmasıyla estetik işlem gerçekleştirilir.

Yanak Bölgesinden Çıkarılacak Yağ Oranı Nasıl Belirlenir?

Her danışanın yüz ve yanak özellikleri ve ciltteki fazla yağ dokusuna bağlı olarak, ne kadar doku çıkarılacağı belirlenir. Yanak ve çene arasındaki üçgensel açının oranına göre ve estetik form katılmak üzere yüz simetrisine uygun işlem yapılması, estetiğin başarısını gösterir.

Yanak estetiği yaptıranlar ve uygulanan yöntemleri görsel olarak değerlendirmek ve danışana bilgi vermek, uygulama tekniğini seçmesinde yardımcı olur. Ağız içinde açılan kesiye bağlı olarak yapılan dikişlerin olumlu ve başarılı olması hem yüzün teknik özelliklerine hem de operasyonun başarısına bağlıdır.

Hollywood Yanak Estetiğinde Kullanılan Anestezi Yöntemi

Yanak yağı estetik uygulaması, genel anestezik işlemlerle yapılır. Her bir bünyeye göre farklılık gösteren uygulamanın ortalama süresi 45 dk ile 1 saat aralığındadır. Ayrıca sedasyon işlemiyle de uygulanabilir.

Yanak Estetiğinde Muhtemel Riskler Nelerdir?

Yanak estetiği öncesi sonrası görselleri incelenerek, daha önce yapılan uygulamalarda oran ve simetri değerlendirilebilir. Danışanlarımıza bu görselleri sunarken, yüzdeki diğer uygulamaları (elmacık kemiği estetiği, çene estetiği, göz çevresi, boyun estetiği gibi) sunarak, bütünsel formun önemini belirtiyoruz.

Ağız içi dikişlerinde kanama ya da iltihabik enfeksiyon olabilir. Enfeksiyon risklerinde antibiyotik kullanımı sağlanır. Genellikle kolay ve sorunsuz geçen bu estetik uygulamalarında çok fazla risk gözlemlenmemiştir.

Buccal Fat Pad Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası sıvı tüketimler yapılmalıdır. Ağız içi kesisinde yapılan dikişlerin hızlı iyileşmesi ve açılmaması için ilk günlerde sert ve katı yiyeceklerin tüketilmemesine özen gösterilmelidir.

Ameliyat sonraki ilk günlerde gargara kullanımına özen gösterilmeli ve enfeksiyon riski önlenmelidir. Ağız içi sağlığı ve hijyeni desteklenmelidir. Şayet uygulama sonrasında ödem ve şişlikler meydana gelmiş ise birkaç gün içinde inecek ve ideal görünüm sağlanacaktır. Ortalama süre 1 haftadır.

Buccal fat bad, liposuction ye da tamamını kapsayan yanak estetiği uygulamaları ameliyat sonrası takriben 1 ay içerisinde ideal görünümü sunar. Yapılan uygulamanın arzu edilen görünümü ise 6 ay sonunda netleşir.

Ankara’da bişektomi yanak inceltme estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için konunun uzmanına muayene için görüşme sağlamanız gerekmektedir.