Lazer liposuction klasik liposuctiondan farklı olarak yağları önce lazer ışını ile eriten, sonrada ciltte sıkılaşma sağlayan bir liposuction yöntemidir. Özellikle diyet ve sporla giderilemeyen lokalize yağ fazlalıklarını düzeltmede kullanılan bir Liposakşın tekniğidir. Klasik liposuctiona göre daha ince olan mm’lik fiber kanüllerle yapıldığı için iz sorunu yaşanmamaktadır. Lazer liposuction uygulamasının yağ eritme haricinde cildi toplayan özelliğide bulunmaktadır, bu avantajı sayesinde cildin gevşek olduğu durumlarda bile ciltte belirli bir toparlanma sağlayarak daha iyi bir sonuç vermektedir.

Lazer Liposakşın Nedir ?

Günümüzde lazer destekli liposuction işlemi için geliştirilen son jenerasyon lazer liposuction cihazları çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Lazer lipoliz ya da lazer liposuction cihazları dalga boylarına göre slimlipo ya da smart lipo lazer gibi isimlerler ile sınıflandırılmaktadırlar.

lazer liposakşın

lazer liposakşın nedir ?

Lazer liposuction ile pek kanama olmadan, yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile tahrip edilerek içlerinde bulunan depo yağların sıvılaşıp akması sağlanmaktadır. Ayrıca sadece yağ hücrelerini etkilediği için diğer dokulara, damar ve sinirlere zarar vermemektedir.

Lazer liposuction Sonuçlar

Yağ tamamen sıvılaşmış şekilde alınabilmektedir. Ayrıca yüz ve boyun gibi bölgelerde yağları lazer ile erittikten sonra almak gerekmemekte, kendiliğinden lenfatikler yardımı ile yok edilmekte, cilt sarkmaları ve kontur bozuklukları olmadan iyileşme sağlanmaktadır.

Lazer Liposuction ve Klasik Liposuctin Farkları Nelerdir?

Lazer liposuction, klasik liposuction yöntemine göre daha avantajlı olarak değerlendirilebilir. Lazer ışını yardımıyla yağ kütleleri parçalanır ve sıvı yağ parçalarına dönüştürülür. Elde edilen yağ sıvıları kanüller vasıtası ile pratik şekilde çıkarılır.

 • Lazer liposakşın cihazlarıyla alınacak yağ miktarında da avantaj sağlanır. Daha büyük kütleler daha kolay şekilde çıkarılabilir. Lazer dalga boyu ile sıvıya dönüştürme işlemi daha kolay şekilde yapılır.
 • Kanama olmadan uygulanan lazer uygulama, kas sistemine ve sinirlere zarar vermez. Klasik liposakşın uygulamasında kan verilerek yağ çekimi yapılırken, lazer uygulamada buna gerek yoktur.
 • Lazer liposakşın aynı zamanda yağların alındığı bölgede form kazanılması için idealdir. Klasik cihaz uygulamalarında genellikle sarkık deri oluştuğu için başka bir estetik uygulama gerekebilir. Fakat lazer yöntemde, deri ve dokular esnek ve sıkılaşmış forma kavuşur.
 • Lazer yağ alma yönteminde; dalga boyutları kolajen uyarladığı için yeni bağ dokuları oluşur. Bu da cilt yapısının esneklik kazanması ve lifting elde etmesini sağlar.

Lazer Liposakşın Yöntemi Hangi Bölgeleri Kapsar?

Lazer Liposuction uygulamalarında bölgesel ya da tüm bedene uygulama yapılabilir. Yüz estetiğinden vücut estetiğine bölgesel ya da genel uygulamalar yapıyoruz. Lazer yağ aldırma tekniğinde uygulama yapılan bölgeler arasında;

 • Karın
 • Bel ve sırt
 • Popo, basen, baldırlar
 • Kollar
 • Diz çevresi
 • Üst bacak ve alt bacaklar, bilekler
 • Çene altı
 • Göğüsler

Tedavi edilebiliyor. Ayrıca jinekomasti olarak bilinen erkeklerde meme büyümesinin tedavisinde de etkili bir yöntemdir.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge küçükse, lokal anesteziyle yapılabilir. Fakat karın, bel, basen gibi geniş bölgelerde uygulanması için genel anestezi yapılır. Uygulama yapılacak bölgeye lazer ışınları gönderilir. 2- 3 mm’lik fiberkanüller vasıtasıyla yağ dokuları parçalanır.

Katı yağ kütleleri dalga boyutlarıyla parçalandıktan sonra sıvılaştırılır ve 3- 4 mm’lik kanül kullanımıyla vücuttan çıkarılır. Bedenden alınan yağ miktarına bağlı olarak ve genel anestezi alındığında 24 saat hastanede kalınabilir. Iz kalmayan ve kanama olmayan bir ameliyattır.

Lazer liposuction öncesi sonrası görüntüsünün tam olarak elde edilmesi için 3 hafta korse giyilmesi önerilir. Alınan yağ miktarına ve uygulama yapılan bölgeye göre çok ağrı ağrı olabilir ve ağrı kesici kullanılabilir. Uygulama sonrası kızarıklık, morluk çok fazla olmaz. Oluşmuş ise maksimum 1 hafta sonrasında iyileşmeye başlar.

Lazer Liposakşın ve Lazer Lipoliz

Liposuction yağ aldırma işlemi olarak uygulanır. Lazer lipoliz ise yağ parçalama işlemine verilen addır. Lipolizde parçalanan yağlar çekilmeden, vücut tarafından emilerek dışarı atılması sağlanır. Liposuction uygulamasında bu parçalanan yağ dokularına ilaveten, vücuttan çıkarılması sağlanır.

Uygulama yapılacak bölgenin genişlik ve alanına göre sadece lazer lipoliz de uygulanabilir. Çene estetiği, çene altı gıdısı gibi küçük uygulamalarda lipoliz uygulanabilir. Teknolojik lazer cihazları sayesinde yağ alınan bölgede doku formları ve sıkılaşma cilt altında sağlanabiliyor.