Lazer liposuction klasik liposuctiondan farklı olarak yağları önce lazer ışını ile eriten, sonrada ciltte sıkılaşma sağlayan bir liposuction yöntemidir. Özellikle diyet ve sporla giderilemeyen lokalize yağ fazlalıklarını düzeltmede kullanılan bir Liposakşın tekniğidir. Klasik liposuctiona göre daha ince olan mm’lik fiber kanüllerle yapıldığı için iz sorunu yaşanmamaktadır. Lazer liposuction uygulamasının yağ eritme haricinde cildi toplayan özelliğide bulunmaktadır, bu avantajı sayesinde cildin gevşek olduğu durumlarda bile ciltte belirli bir toparlanma sağlayarak daha iyi bir sonuç vermektedir.

Lazer Liposakşın Nedir ?

Günümüzde lazer destekli liposuction işlemi için geliştirilen son jenerasyon lazer liposuction cihazları çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Lazer lipoliz ya da lazer liposuction cihazları dalga boylarına göre slimlipo ya da smart lipo lazer gibi isimlerler ile sınıflandırılmaktadırlar.

lazer liposakşın

lazer liposakşın nedir ?

Lazer liposuction ile pek kanama olmadan, yağ hücrelerinin lazer enerjisi ile tahrip edilerek içlerinde bulunan depo yağların sıvılaşıp akması sağlanmaktadır. Ayrıca sadece yağ hücrelerini etkilediği için diğer dokulara, damar ve sinirlere zarar vermemektedir.

Lazer liposuction Sonuçlar

Yağ tamamen sıvılaşmış şekilde alınabilmektedir. Ayrıca yüz ve boyun gibi bölgelerde yağları lazer ile erittikten sonra almak gerekmemekte, kendiliğinden lenfatikler yardımı ile yok edilmekte, cilt sarkmaları ve kontur bozuklukları olmadan iyileşme sağlanmaktadır.