Popo estetiği ile dışa doğru çıkık ve dolgun bir popoya sahip olmak sanırım tüm bayanların hayalidir. Ancak yaşlanma, yer çekimi ve kilo değişiklikleri zamanla poponun düşmesine sebep olur.

Popo estetiği düzeltmek için uygulanabilecek çok çeşitli yöntem vardır.
Bunlardan birincisi protez ile popo büyütmedir. Her iki kalça arasındaki katlan tı izi içinden yapılan bir kesi ile protez yerleştirilir. Bu sayede hacmi azalmış ve sarkık olan popo daha dik ve daha dolgun gözükür ve estetik olarak daha iyi bir görünüm kazanmış olur.

Popo Büyütme

Popo estetiği İkinci yöntem de ise liposuction ve yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirilebilir. Poponun dış-alt bölgelerine liposuction yapılarak buradaki fazla yağ dokusu alınır ve bu işlem sonucunda popo boyu kısaltılarak sarkık görünümün iyileştirilmesi hedeflenir. Poponun orta-üst bölgelerine yağ enjeksiyonu ile popoya dolgunluk kazandırmak ve dışa doğru çıkık görünümde artış sağlanır. Liposuction ve yağ enjeksiyonu ile aynı esnada bu bölgelerdeki selülitlerde azaltılabilir.

Popo Germe Ameliyatı

Üçüncü yöntem ise; Popo germe ameliyatıdır : popo alt bölgesindeki sarkmış olan fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılması işlemidir. Kesi izi popo altındaki katlan tı izi içinde kaldığı için iz saklı kalır ve genellikle iz problemi olmaz. Aynı anda yağ enjeksiyonu ile popo orta-üst polü daha dolgun hale getirilerek daha hacimli ve estetik olarakta daha güzel bir görünüm elde edilebilir.

Dolgu ile Ameliyatsız Popo Büyütme

Başka bir yöntem ise de popodaki dolgunluğu artırmak için ameliyatsız uygulanan dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu teknik ile popo dolgunluğu artırılır, daha dışa çıkık ve daha hacimli bir görünüm elde edilebilir. Avantajı; ameliyat olma gereksinimi olmaması, günlük hayata hemen dönüştür. Dezavantajı ise dolgunluk 2 yıl kadar kalıcı olur.

Popo Estetiği Neden Yapılır?

Kalça estetiği yaptıranlar genellikle, çok zayıf ya da çok kilolu kişilerdir. Aşırı yağ dokusu olan ve fazla büyük kalçası olan kadınlar genelde küçültme ameliyatı yaptırırken, düz ve çıkıntısı olmayan popolu kadınlar da çeşitli tekniklerle daha kavisli, dolgun ve formda bir popoya sahip olmak için yaptırırlar.

Estetik ameliyatlar ve uygulamalar dahilinde olan popo estetiği;

  • Ciddi kilo alıp vermelerde
  • Hızlı kilo alıp vermelerde
  • Aşırı zayıf kişilerde
  • Aşırı kilolu kişilerde

Uygulanabilir. Bel estetiği, bacak estetiği, karın estetiği ile birlikte uygulanabilir, vücut estetiği dahilinde kombine olarak da gerçekleştirilebilir.

Popo Estetiğinde Hangi Teknikler Uygulanır?

Ameliyatsız kalça dikleştirme, uygulanan yöntemlerden biridir. Kişinin isteği estetik türüne ve beden yapısına bağlı olarak, estetik uygulamalar yapılır. Zayıf kişilerde özellikle düz ve belirgin bir poposu olmayan kişilerde, silikon protez yerleştirerek estetik uygulama yapılır.

Vücuttaki yağ oranı fazla olan kişilerde ise karın bölgesinden alınan yağ dokuları ile enjeksiyon uygulaması yapılır. Kilo alıp verme nedeniyle sarkmış ve formunu kaybetmiş kalçalarda, gerdirme ameliyatları yapılır. Toparlama, sıkılaştırma gibi işlemler yapılır.

Vücut gerdirme operasyonlarında kalça ile birlikte; karın, bacak içleri ve popo bir araya getirilerek gerdirme ve cerrahi uygulama yapılır. Genellikle izler, bikini hattında gizlenir ve zamanla silinir.

Yine simetri dengesi olmayan bedenlerde, örneğin basen ve kalçalarda, bel çevresinde çok fazla yağ var ve popo kısmı düz ise liposakşın ile alınan yağ dokuları, popoya enjekte yöntemiyle transfer edilir.

Popo Estetiğinde Silikon Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme ameliyatı olanlar zayıf olduklarında ve bedenlerinde yeterince yağ dokusu olmadığında uygulanan yöntemdir. Düz, basık ve çıkıntısı olmayan kalçalara ya da daha dolgun görünüm isteyenlere veya popo dikleştirmek isteyenlere popo silikon uygulamaları yapılabilir.

Göğüs implantlarına oranla daha sert ve sağlam olan popo silikonları, işlevsel açıdan sorun yaratmaz ve rahat şekilde oturup- kalkılabilir.

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişinin kendi bedeninden alınan yağ dokularının direkt ya da işlenerek, popo estetik alanlarına enjekte edilmesi yöntemiyle yapılır. Enjekte edilen yağın bir kısmında erime gerçekleşirken uygulamanın yaklaşık 1 yıl sonra yeniden uygulanması gerekebilir. Liposuction ile elde edilen yağların depolanması mümkün olmakla birlikte sonraki ameliyatlar için kullanılabilir.

Oldukça doğal ve rahat bir görünüm sunar. Üstelik kişinin kendi dokuları enjekte edildiği için alerjen barındırmaz ve enfeksiyon riski azdır. Ameliyat izine gerek kalmadan uygulanabilir bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonu, liposakşın tercih etmeyenler, vücudunda yeterince yağ olmayanlar dolgu ile popo estetiği yöntemini tercih edebilirler. Popoyu dikleştirmek, büyütmek ve form kazandırmak için yapılan uygulamalar ile hyalüronik asit yöntemiyle dolgu işlemi yapılır. Yuvarlaklık ve dolgun görünüm kazandıran uygulamanın kullanımı ortalama 2 yıldır.

Ankara’da popo büyütme fiyatları hakkında bizlere ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.