Günümüzde bölgesel yağlanma ve selülit birçok bayanın ortak sorunudur. Kişiler ameliyat olmadan bölgesel olarak incelme ve selülitli görünümden kurtulmak istemektedirler. Estetik sektörü bu sorunu çözmek için başarılı sonuçlar veren cihazlar geliştirmeye çalışmaktadır. Araştırmalar sonucu bu sorunlara kombine tedavi programlarının daha iyi sonuç verdiği gözlemlenmiştir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemi olarak kliniğimizde 2 yöntem kullanılmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

  1. Eximia ile kavitasyon,
  2. Lipofreeze ile soğuk lipoliz

Bu yöntemlerin kombine uygulanması bölgesel zayıflamada en iyi sonucu verir.

  1. EXIMIA KAVITASYON

Bir Seansta 1-12 cm incelme sağlayabilir. Bu değişkenlik kişilerin ciltaltı yağ dokusu kalınlığı ve uygulamaya verdiği cevaptaki değişkenlik nedeniyledir. Çünkü bir hastada bel çevresinde tek bir kür ile ortalama 3-4 cm incelme olurken, bir başka hastada aynı işlem daha fazla ya da daha az bir incelme yaratabilmektedir.

EXİMİA kavitasyon ultrason, elektroporasyon ve vakum sistemlerini içeren kombine bir cihazdır. Ses dalgaları ile cilt altı yağ dokusunu parçalar, elektroporasyon ile etkinlik artırılır ve vakum yolu parçalanmış yağların lenf yoluyla vücuttan atılması sağlanmış olur. Eximia ayrıca selülit azaltıcı ve cilt toparlayıcı ve düzleştirici programları da içerir.

Bölgesel Zayıflama İçin Uygun Adaylar;

  • Daha önceki uygulamalardan sonuç alamayanlar,
  • Ameliyat olmak istemeyenler,
  • Selülitlerinin azalmasını isteyenler,
  • Diyet ve egzersize rağmen bölgesel yağlarından kurtulamayanlardır.

Eximia ile bölgesel yağlanma ve selülitte hemen hemen her kişide gözle görülebilen düzelme ve incelme elde edilir. Uygulama esnasında ağrı sızı olmaz, kişi aynı gün normal yaşantısına dönebilir. Bir kür tedavi 8 seanstır. İlk 6 seans haftada 2 kere, diğer seanslar haftada bir uygulanır. Her seans 1 saat sürer.

  1. SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz bölgesel incelme yöntemleri arasında son zamanlarda popüler olan bir uygulamadır. Soğuk lipoliz cihazının uygulama cebi içinde soğutulan cilt altı yağ dokuları dondurularak, lenf yoluyla vücuttan atılmaları sağlanır. Tek bir uygulama ile %10-40 oranında bir bölgesel incelme elde edilebilir. Etkinlik uygulamadan 45-60 gün sonra ortaya çıkar. İşlem tekrarlanabilir. En sık karın, popo, basen ve kol bölgelerine uygulanır. Ameliyatsız bölgesel incelme isteyen hastalarda iyi bir seçenektir. Eximia kavitasyon yöntemi ile beraber tedavi protokolü oluşturulması hem bölgesel incelme de hem de cilt kalitesinin artırılmasında daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar.