Gözeneklerin büyümesinden kaynaklanan sorunlara Cilt gözenekleri sıkılaştırma tedavisi uygulanmaktadır.

Cilt gözenekleri neden genişler?
Aslında birçok faktöre bağlı olabilir. En sık görülen faktörler; genetik, ilaçlar, beslenme, ergenliğe geçiş ve yağlı cilde sahip kişilerdir.

CO2 fraksiyonel lazer Cilt gözeneklerinin azaltılması

cilt gözeneklerini sıkılaştırma CO2 fraksiyonel lazer ya da Q-swidged Nd;yag lazer tedavisi ile gözenekleri kalıcı sıkılaştırmak mümkündür.

Cilt gözeneklerinde Lazer uygulamsı nasıl etki ediyor ?
Lazerle ciltteki elastik ve kollajen liflerde ani bir kısalma ve ciltte sıkılaşma oluşur. Cilt altı bağ dokusunda yeniden yapılanma sayesinde de cilt daha sıkı bir görünüm kazanır.

Cilt gözeneklerinin Tedavisi kaç seanstır ?
Spektra lazer 6 seans uygulanır, seanlar 1- 2 haftada birdir.
Eco2 ile 1 ay arayla 2-3 seans uygulanır.

Cilt gözenekleri Tedavisi İyileşme süreci nasıldır?
Spektra lazer işlemden  sonrasında bir reaksiyon gerçekleşmez kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. Bu tedaviyle cilt bakımlı ve güzel gözükmesi amaçlanır.

EcO2 lazer ile işlem sonrasında 3-4 gün sürecel hafif kızarıklık veya pembelik görülür. Aynı zamanda cilt yenilenmesi de uygulanmış olur.

Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Kimlere Yapılabilir?

Cilt gözeneklerinden rahatsız olan kadın veya erkek tüm danışanlara uygulanabilir. Cilt gözenekleri sıkılaştırma yöntemleri, uygulanacak cilt yapısına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Gözeneklerin miktarı, büyüklükleri ve hangi bölgede daha yoğun olduklarıyla alakalı, uygulama yöntemi belirlenir.

Cilt Gözeneklerini Oluşturan Nedir?

Her insanda bulunan cilt gözenekleri, kimilerinde daha geniş açılara dönüştüğü için cilt sorunu olabilir. Gözeneklerin belirgin halde olması ve gözenekleri yağ, toz gibi etmenlerin yerleşmesiyle iltihap, sivilce ya da yara gibi minik oluşumlara neden olabilir. Estetik açıdan da kişiyi rahatsız etmemesi için tedavi edilir.

Cildin yapısı, gözeneklerin oluşumunu etkileyen önemli unsurlardandır. Yağlı ciltlerde özellikle görülen bu gözenekler, cilt bakımı için kullanılan çeşitli yağlarla daha çok genişler.

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmak İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Cilt sıkılaştırıcı ürünler, gözenek yapısına bağlı olarak etkili çözümler sunabilir. Doğal ürünler, kremler veya besinler gözeneklerin sıkılaşması için uygulanan tonikler gibi pek çok uygulama yapılabilir. Fakat büyük gözeneklerde ve kesin çözüm isteyen durumlarla, lazerle tedavi uygulanır.

Geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında lazer sistemleri etkilidir. CO2 fraksiyonel lazer teknolojisi ile uygulamalar, olumlu sonuçlar kazandırır. Yine Q switch Nd: yag lazer sistemi, leke tedavilerinde, cilt yenilemede ve cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için kullanılan başarılı yöntemlerden biridir.

Fraksiyonel Lazer İle Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırma kesin çözüm uygulamalarında CO2 fraksiyonel lazer, yenileme ve onarım özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyinin soyulmasına ve yepyeni bir cilt elde edilmesini sağlar. Sistemin çalışma metodu; öncelikle tıkanmış cilt gözeneklerinin açılmasını sağlamak ardından açılan gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlamak üzere dizayn edilmiştir.

Ortalama 2-3 seansta başarılı sonuç sağlanır. Her seans arasında 4 hafta aralık bırakılmalıdır.

Q-Switch Lazer İle Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırma tedavisi ve leke tedavilerinde kullanılan kesin çözümlerden biri Nd: yag lazer sistemidir. Teknolojik cihazın avantajı, Spectra Peel özelliğinin bulunması ve cilt gözeneklerine doğrudan etki ederek, sıkılaştırmasıdır.

Spectra Peel ise;

 • Gözenekli cilde öncelikle karbon maske yapılır. Maske, lazer ile kaldırılarak cilde peeling yapılmasını sağlar. Karbon bazlı ısı oluşturma yöntemiyle, foto akustik etki sağlanır.
 • Tıkanmış gözenekler bu etkiyle açılır, temizlenir.
 • Kolajen sentezi oluşturulur, yağ dokuları ve üretimi dengelenir.
 • Geniş gözenekler sıkılaştırılır ve cilt yapısının yenilenmesini, yapılanmasını sağlar.
 • Ağrısız bir uygulamadır. Ortalama 5-6 seans uygulanır ve her seans arasında 10- 15 gün aralık bırakılır.

Spectra Peel uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Cilt gözeneklerini açarken temizle ve sıkılaştırılmasını sağlar.
 • Gözeneklere etki eden uygulama aynı zamanda cilt yapısının yenilenmesini ve ciltteki ton farklılıklarının giderilmesini sağlar.
 • Kırışıklıklar, yıpranmış ve yorgunluk izleri giderilir.
 • Sivilcelerin de azalmasını sağlarken, ciltteki yağ dengesinin düzenlenmesini sağlar.
 • Herkese ve her cilt tipine uygulanabilir bir yöntemdir
 • Kısa sürede hızlı, olumlu ve etkili sonuçlar verir.
 • Cilt yüzeyinde döküntü, kabuklanma oluşturmaz.