Yüz hatlarına dolgunluk kazandırmak ya da yüzdeki kırışıklıkları azaltmak amacı ile yağ enjeksiyonları sıklıkla kullanılır. Yağ enjeksiyonu vücudun  yağ dokusundan zengin olan bölgesinden  alınan yağ hücrelerinin bir başka bölgeye transfer edilmesidir. yağ dolgusu en fazla bel , karın guluteal ve basen bölgelerinden alınır. Yağ enjeksiyonu uygulamalarının en büyük avantajı bireyin kendi vücudundan elde edilmesidir. Hazır dolgular 1ml’lik kutulardadır. Halbuki bireyin vücudundan onlarca kat fazla miktarda yağ dokusu elde edilebilir. bu durum geniş uygulama alanlarında bize çok miktarda dolgu uygulama olanağı sağlar. Yağ dolgusu kişinin kendi dokusu olduğu için vücudun kabul etmeme , alerjik reaksiyonlara yol açma olasılığı yoktur.

Yağ dokusu transferi ile Yağ enjeksiyonu

yağ enjeksiyonuİşlem hastanede yapılır işlem süresi kısadır , genellikle bir saat gibi zaman zarfını aşmaz. yağ enjeksiyonu yapılan bölgede ve verici alanda ilk hafta hafif derecede morarma şişlik gibi bulgular oluşabilir . Soğuk uygulama morluk giderici pomatların tatbiki bu süreci kısaltır.

Yağ dokusu transfer edilen bölgede ilk bir kaç gün etraftaki serum ile beslenir dördüncü beşinci gün her bir yağ hücresinde damar tomurcukları oluşmaya başlar. ilk haftadan sonra yağların bir kısmı yaşamanı sürdürmeye devam ederken bir kısmı vücut tarafından emilir. bu miktar uygulanan bölgeye göre veya kişisel özelliklere göre farklılık göstere bilir.Kabaca uygulanan yağ dolgusu miktarının %30 ile %50’si yaşayabilir.

Yağ enjeksiyonları ile yüzün daha genç daha dolgun görünmesini sağlanabilir. Kişinin yüzünde yılların bıraktığı izler yağ enjeksiyonları ile azaltarak daha iyi görünmesi sağlanabilir. Ankara’da uygulama fiyatları ve seçenekleri için doktor muayenesi gerekmektedir.