Yüz yaşlanmasında olan değişiklikler; Yüzdeki yumuşak doku kaybı, dokuların yer çekimi ile aşağı doğru sarkması ve ciltte oluşan kırışıklıklar dır. En iyi cerrahi tedavi seçeneği Yüz germe ameliyatı dır. Günümüzdeki çalışmalar yüzdeki dokuları ameliyat gerektirmeden tekrar eski şeklini vermeye odaklanmıştır. Bu yüzden Ameliyatsız yüz germe uygulama yöntemleri hızla artmıştır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Yüz germe ile yıllar içinde yüzde oluşan sorunların birçoğunu giderebilmek mümkündür. Ancak ameliyat sonrası iyileşme döneminin uzun olması ve ameliyat stresi bazı hastaların yüz germe ameliyatından kaçınmalarına yol açmaktadır. Ameliyatsız tedavi ve kısa sürede günlük aktivitelerine dönebilme hastaların çoğu için daha iyi bir seçenektir.

 Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe

Bu yöntemde sıklıkla 3 ve 4.5 mm başlıklar vasıtasıyla ultrason enerjisinin iletilmesi prensibine bağlanır. Ultrason enerjisi ile cilt ve fasya üzerinde kontrollü oluşturulan iyileşme odakları cilt ve cilt altı dokuların toparlanmasını sağlar. 3 mm’lik başlık yüzeyel uygulama içindir. Cilt içinde bir yenilenme ve germe etkisi yaratırken, 4.5 mm’lik başlık ile cilt altındaki derin dokularda germe etkisi elde edilir. Tek seans uygulama olması, kişinin normal hayatına hemen dönebilmesi ve 2 yıl kadar kalıcı etki sağlaması avantajdır.

Ameliyatsız İple Yüz Askı Yöntemi

Bu yöntemde yüz cildinin özel bir iplikler yardımı ile asılması prensibine dayanıyor. Silhoutte denen bu ipliklerin özelliği dokuyu ince düğümler yardımıyla taşıyabilmesidir. Dolayısıyla ciltte oluşan germe etkisine bağlı olarak yüz dokularında toparlanma görülür. İşlem lokal anestezi altında muayenehanede yapılabilir. Kalıcılık ortalama 1-2 yıldır.

3 Boyutlu Yüz Dolgusu Uygulaması

Genç ve güzel yüz, elmacık kemiği bölgesi dolgun üçgen şekilli yüzdür. 3 boyutlu dolgu uygulamaları ile yüz şekillendirilebilir ve yüzün orta ve dış bölgesine kazandırılan hacimle yüz estetik orantılara daha uygun hale gelir. Yüz dolgusu sayesinde yüzde hacim kazanımına bağlı bir yüz gerdirme etkisi elde edilir. Bu etki ortalama 2 yıl kadar sürer. Kişiye göre yapılması planlanan dolgu dozu ve uygulama alanları farklılık gösterebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları

Bu yöntemin avantajı klinikte kolaylıkla uygulanabilmesi ve kişilerin günlük aktivitelerine kısa bir sürede dönebilmesi dir. Kaşların kaldırma 20 dakika, tüm yüz ise 45 dakika sürer ve kişi 2 gün içinde işine dönebilir. Hiç iz kalmaması da diğer bir avantajıdır.

Ankara ameliyatsız yüz germe uygulamaları fiyatları uygulanacak yönteme göre ücretleri değişecektir. Muayene olarak doktorunuzdan sizin için hangi tekniğin daha iyi sonuçlar vereceğine birlikte karar verebilirsiniz.