Son yıllarda lazer tedavileri günümüzdeki gelişen teknoloji ile beraber Lazer uygulama alanları estetik uygulamaların vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Lazer ile yapılan uygulamalar sayesinde estetik cerrahi ameliyatların azalması ya da geciktirilmesinde anlamlı derecede artış olmuştur. Lazerler uzmanların ellerinde ve doğru endikasyonlarda uygulandığında oldukça güvenilir ve tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Lazerin Uygulama Alanları

lazer tedavileriUygulama alanları geniş bir yelpazeye sahiptir. Lazer epilasyon, dövme çıkarma, leke tedavisi, cilt yenileme, kılcal damar çatlaması tedavisi, cilt gözeneklerinin küçültülmesi, kırışıklık tedavisi, aktif akne tedavisi, ameliyat ya da yara izlerinin azaltılması ve kaybedilmesi, sivilce izlerinin giderilmesi, yüz gençleştirme, ben ve cilt lezyonlarının alınması, gözaltı morluğu tedavisi, çatlak tedavisi, Peeling ve çil gibi tedavi uygulama alanlarından bir kaçıdır.

Kliniğimizde > Long pulse ND ;yag lazer, CO2 fraksiyonel lazer, Nd;yag Q switched lazer, CO2 lazer, Alexandrite lazer ve Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag) gibi en yeni ileri teknolojik sistemleri kullanmaktayız. Bu cihazların bir kısmı Ankara’da sadece kliniğimizde olan son teknolojik cihazlardır.

Tedavilerde Kullanılan Lazerler

  • Lutronic Co2 fraksiyonel lazer
  • Lutronic Nd;yag Q switched lazer
  • Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag)
  • Lipofreeze-soğuk lipoliz cihazı
  • Eximia kavitasyon cihazı