Burun ucu estetiği aşırı büyük kemeri olmayan ve burunun ucu düşük kişilere uygulanabilir ve burnun estetik olarak daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yöntemdir. Beklentisi sadece burnun ucunun kalkması yeterli olan gruplar için yapılacak uygun operasyon budur. Burun estetiği operasyonu olmuşcasına sonuçlar alınabilir.

Düşük Burun Ucu ve Kabalığı

Ayrıca aynı esnada  ucunun kabalığını da estetik olarak daha güzel bir görünüme kavuşturmak mümkün olabilir. İdeal ucunun kalkıklığı bayanlarda (105)/(110) derece erkeklerde (95) derecedir.

Burnun düşük olması hem estetik olarak güzel durmamakta hem de burnu daha uzun göstermektedir.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği Mümkün mü?

Ameliyatsız burun ucu estetiğinde hyaluronik asit içerikli ve kalsiyum kristali içeren hazır kalıcı dolgular kullanılır, kalıcılıkları 2 ile  3-4 yıl süreyle değişir.

Ameliyatsız burun ucu estetiği hazır dolgu kullanım alanları;

  • Burun kemerinin belirginliğini azaltılması,
  • Burun ucu kaldırılmasında,
  • Asimetrilerin düzenlenmesi,
  • Burun ucu kabalığının azaltılması,
  • Rinoplasti ameliyatı sonrasında oluşmuş deformitelerin giderilmesinde.

Estetik Burun Ucu Ameliyatı

burun ucu estetiği ameliyatı

Burunun içinden minimal bir kesi ile burun ucunu yukarı kaldırma esasına dayanıyor. Eğer ucunda kabalıkta mevcutsa aynı anda bu durumu düzeltilmesi estetik sonucun daha iyi olmasına katkı sağlıyor

Burun ucu estetiği için genel anestezi gerekmez, lokal anestezi altında uygulanacak işleme göre 15-20 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir. İşlem burun içinden yapılan küçük bir kesi ile ucu kıkırdak yapılarının septuma asılmasıyla gerçekleştirilir. Böylece burnun ucu kalkıklığı artmış istenilen ideal estetik açıya kavuşmuş olur.

Bu yöntemin en önemli avantajı, alçı-tampon uygulaması gerektirmemesi, morarma olmaması ve kişiyi günlük aktivitelerinden ayırmamasıdır. Sadece burun ucunun ortasında hafif bir ödem olur ve birkaç gün kalacak ince bir bant yeterli olmaktadır. Bu yüzden yani yapılan müdahale minimal olduğu için iyileşme süresi çok kısadır ve orijinal burun anatomisi de hiç bozulmamıştır. Kişiler aynı gün normal yaşamlarına dönebiliyor.

Tip Rinoplasti Nedir?

Uygun kişilere burun ucuna yapılan estetik bazen normal Rinoplasti uygulanmış kadar iyi bir sonuç verebilmektedir. Eğer ucu yanında burnun diğer anatomik yapılarına da müdahale edilmesi gerekirse Estetik burun ameliyatı prosedürü daha uygun olacaktır.

Ankara’da Burun ucu estetiği fiyatları ameliyatın durumuna ve yapılan yere göre değişikler gösterecektir.