Erkekler genel olarak kaz ayağı (Göz çevresi) ve alın bölgesindeki kırışıklıklardan muzdariptir. Sıklıkla bu bölgelere botox işlemi uygulanmaktadır. Erkek botoksu nedir ve erkek botoksu nasıl uygulanır gibi konularda, danışanlarımız için pratik bilgiler sunuyoruz. Botoks; Botulinum Toxin adı verilen bir tür bakteri proteinidir. 7 farklı nörotoksinden oluşan madde;

  • Clostridium botulinum
  • Clostridia

erkek botoksu Tarafından üretiliyor. Uzun yıllardır kozmetikte kullanılan toxin, kırışıklıkların giderilmesi için enjeksiyon sistemiyle kullanılan ve bilinen en güçlü nörotoksin botulinum olarak uygulanıyor.

Erkeklerde botoks yaptırır mı? En sık merak edilen konulardan biridir. Son zamanlarda erkekler botoks işlemine yoğun talep göstermektedir. Özellikle alın kırışıkları ve kaz ayağı bölgesindeki çizgilerin giderilmesi adına uygulanmaktadır.

Botox ve Erkek Botoksu (Brotox) Arasındaki Farklar Nelerdir?

Erkek botoksu, kadınlara uygulanan botokstan biraz farklıdır. Uygulama noktaları açısından, naturel görüntü ve daha kalın deri bazında uygulama yapılır. Erkekler botoks yaparmı konusunda merak eden danışanlarımız için uygulama yaptığımız görselleri sunarak, son yıllarda erkelerinde çok tercih ettiği bir yöntem olduğunu sunuyoruz.

Trend adıyla Brotox olarak da bilinen erkek botoksu, saç diplerinden, kaş arası ve kenarları, göz çevresi, boyun gibi bölgelere uygulanıyor. Erkekler arasında yaygın şekilde yapılan botox uygulaması, ideal dozda uygulanmalı ve doğru noktalara yapılmalıdır. Hızlı ve kolay bir uygulama olmasının yanı sıra, danışanlarımızın yüz yapısını iyi analiz ederek, doğal görünümü bozmadan hafif dokunuşlarla daha dinamik görünüm kazandırıyoruz.

Erkek Botoxu Nasıl Yapılır?

Botoks yaptıranların yorumları ve görsellerini, danışanlarımızın incelemelerini öneriyoruz. Botox uygulamalarının hızlı, kolay şekilde uygulanması, ağrısız ve kesi izi olmadan uygulanması, erkek botoksu açısından oldukça avantajlıdır.

Lokal anestezik kremler, uygulama yapılacak noktalara sürülür. Ortalama 5- 10 dakika içerisinde uyuşan noktalara, ideal dozlarla enjeksiyon yöntemiyle uygulama yapılır. Anestezi kremine çoğu zaman gerek görülmez. İşlem son derece ağrısız ve hafiftir. 10- 15 dakikada tamamlanan erkek botoksu sonrasında, normal aktivitelere devam edilebilir.

Erkek Botoxu (Brotox) Öncesinde Yapılması Gerekenler?

Öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Fakat kan sulandıran ilaçların ve besinlerin tüketilmemesi önerilir. Minik noktalardan enjeksiyon uygulaması sonrasına kanama olabilme ihtimalinin ortadan kaldırılması için asprin benzeri kanı sulandıran ilaçların tüketilmemesi gereklidir.

Uygulamadan önce bir hafta hatta son 24 saat kan sulandıran E vitamini, yeşil çay gibi besin ve takviyelerin alınmaması gereklidir. Botox uygulamasından sonraki 24 saatten itibaren bahsedilen ilaç ve besinler yeniden kullanılabilir. Botoks sonrası banyo yapılabilir fakat suyun çok sıcak olmamasına ve uzun süre kalmamaya dikkat etmek gereklidir.

Erkeklerde Botoks Yapar mı?

18 ve 65 yaş arasında olan ve genel sağlık durumunda botoks için herhangi bir sakıncası olmayan tüm erkekler yaptırabilirler. Erkeksi ifadeyi değiştirmeyen ve doğal görünümü, ifadeyi değiştirmeyecek şekilde uyguladığımız erkek botoxu, mimiklere donuk ifade oluşturmayacak şekilde uygulandığı için tüm danışanlarımız güvenle yaptırabilirler.

Botoks Süresi Ne Kadardır?

Uygulama yaşı ve kırışıklıkların derinliği, uygulamanın ideal süresini belirler. Ortalama 6- 8 ay boyunca kullanılan botoks yaz mevsiminde fazla güneşlenmek, ağır spor yapmak gibi etkilerde daha kısa sürede geçebilir. Uygulama bölgesi de kullanım süresini belirleyen faktörler arasındadır.

Ankara erkek botoksu fiyatları muayene sonrasında belirlenmektedir. Doktor tarafından uygulanacak işlem ve detaylar hakkında bilgi almak için randevu alabilirsiniz.