Gözyaşı oluğu ya da göz pınarı çukuru herkeste mevcuttur. Ama bu oluğun normalden daha derin ya da çökük olması estetik olarak göz kapağının daha kötü görünmesine sebep olabilir. Çünkü bu görünüm kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterecektir, hatta madde bağımlısı imajı verebilir. Bu derin göz altı oluğu ameliyatla düzeltilebilir. Ameliyatsız olarak en iyi seçenek ise göz altına Işık dolgusu uygulamaktır.

Göz Altına Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı bölgesindeki kemik oyuğunun en derin noktasına yerleştirilir, bu uygulama çoğu biçim bozukluğunu düzeltecektir. İğne deriden kemiğe doğru geçirildiğinde, küçük miktarlarda göz altı dolgusu oyuğun derinliği boyunca yerleştirerek kemik boyunca ilerler. İğne yerine kanül kullanımı şişlik ve morluk oluşumunu önler. Düzeltme bir tarafta tamamlandıktan sonra sonuç hastaya aynada gösterilmelidir. Hastalar belirgin bir düzelmeden çabucak etkilenirler. Çünkü etki anında gözükür.

Göz Altı ışık Dolgu Uygulaması

Göz Altı Işık Dolgu Çeşitleri

Teosyal Redensity 2 bu bölge için üretilmiş özel bir dolgudur. Bu dolgunun özelliği su gibi akışkan olması ve göz altı morluğunu azaltıcı öğeler içermesidir. Çünkü normalde yüz için kullanılan diğer dolgular daha kıvamlıdır. Bu yüzden bu dolguların göz altına uygulanması o bölgede topaklanma ya da düzensizlik oluşturma potansiyelini barındırır. Işık dolgusu ise çok akışkan olduğu için göz altı çukurunu doldurur ve dolgu dışarıdan belli olmaz. En büyük uygulama avantajı budur.

Dikkat

Yanlış ellerde yanlış göz altı ışık dolgusu uygulamaları telafisi zor sonuçlar doğurabilir. Bu bölgeye uygulanacak diğer göz altı dolgusu alternatifleri ise Volbella ve Volift uygulamasıdır. Bu iki dolguda viskozitesi düşük olduğu için aynı ışık dolgusunun verdiği etkinliği sağlar.

Göz Altına Uygulanacak Işık Dolgusu Miktarı

Uygulanacak hacim kişinin göz altı oluğu derinliğine bağlı olarak değişebilir. Genellikle 0.5 cc ile 1 cc hacim herkes için yeterli olabilir. Aşırı doz uygulaması o bölgede normalden daha kabarık bir görünüm oluşturabilir. Bunun yerine hastaya 1-2 hafta sonra ek doz uygulanması önerilir. Dolgunun etkisi 12-18 ay kadar kalıcıdır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Bileşeni Nedir?

Estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılan hyalüronik asit dolgusu, ışık dolgusu olarak kullanılır. Hyalüronik asit, insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Dolgu işleminde içeriği zenginleştirilmiş ve laboratuvar ortamında hazırlanmış dolgu enjekte edilir.

Göz altı dolgusu gözyaşı oluğu ya da göz pınarı çukuru oluğun normalden daha derin ya da çökük olması göz kapağının kötü görünümüne neden olur gözaltı dolgu

Göz altı yanında alt göz kapağında ince çizgiler de dolgu ile azaltılabilir. Ayrıca üst göz kapağı oluğu derinliği azaltılarak kadavra göz görünümü giderilmiş olunur.

Göz Altı Işıl Dolgusu Fiyatları

Türkiye’de ve Ankara’da göz altı ışık dolgusu uygulayan alanında bir çok doktor mevcuttur. Fiyatlarını belirleyici unsur kullanılacak dolgunun miktarı çeşitleri ve markası belirleyici olacaktır.