Bölgesel incelme tedavilerinin yeni ve etkili yöntemi FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı ile yağ hücrelerini dondurarak, yağların erimesine neden olur. Eriyen yağlar vücuttan zamanla lenf yoluyla atılır. Uygulamayı takiben sonuç her gün artarak devam eder, birkaç ay içinde iyi sonuçlar ortaya çıkar. Ek seans ile yağ dokusu daha da fazla azaltılabilir. Seans etkisi 45 gün içinde incelme şeklinde görülür.

Soğuk Lipoliz Uygulaması ile Bölgesel İncelme

Soğuk lipoliz Soğuk lipoliz uygulaması A5 kağıdı kadar bir başlık içersine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle -6 C derecede maruz bırakılması esasına dayanır. Bu süre zarfı sonrasında yağ hücrelerinin bir kısmının soğutulma sonrası beslenmeleri bozulur. 45-60 gün içersinde lenf yolu kanalıyla beslenmesi bozulan yağlar vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz uygulanan bölgedeki cilt altı yağ dokusu % 10 ile % 40 oranında azalır. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve kişinin bu uygulamaya verdiği cevaba göre elde edilen bölgesel incelme farklı sonuçlar doğurabilir. Herkese uygulanabilen, özellikle yoğun iş yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği, anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, acısız ve sadece tek seans uygulanan bir işlemdir. Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da mevcuttur. En sık uygulanan bölgeler; Karın, göbek, kol, bacak, uyluk, sırt ve yan bölgelerdir.

Soğuk Lipoliz Etkisi

Soğuk lipoliz FDA onaylıdır. Hastaya anestezi verilmeden ameliyatsız olarak tek seans uygulanmaktadır. Organ ve dokulara zarar vermeden, uygulama alanındaki yağ dokularını etkilemektedir. Yağ hücrelerinin boyutlarını azaltmaz, İncelmenin kalıcı olması için yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

Lipofreeze Zeltig Uygulaması ile Bölgesel Zayıflama

  • Bölgesel incelme
  • Vücut hatlarını yeniden şekillendirme,
  • Selülit görünümünde azalma,
  • Kavitasyon gibi diğer bölgesel incelme yöntemleri ile kombine tedavi olanağı sunar.

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel incelme isteyen ama abartı beklentileri olmayan hasta grubu için ideal bir seçenektir. Çünkü hasta kilo kaybetse bile istenmeyen bölgelerdeki yağlanma ciddi oranda azalmaz. Kilo kaybı olmadan istenmeyen bölgelerdeki incelme her zaman kişiyi mutlu eder. Eğer kişilerin fazla bir bölgesel incelme beklentisi varsa o zaman soğuk lipoliz yerine lazer lipolizi düşünmeleri daha iyi bir incelme elde etmelerini sağlar. Ankara soğuk lipoliz fiyatları ve işlemin detayları için bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Uygulamasında Temel Mantık Nedir?

Soğuk lipoliz, bölgesel zayıflama teknikleri arasında yer alır. Bölgesel etkide bulunan ve bedendeki istenmeyen yağların giderilmesinde etkili rol oynayan sitemlerden biridir. Bölgesel incelme yöntemi olarak kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Sistem, kütlesel nitelikte kalıplaşmış ve büyük kapsamda olan yağların bölgesel olarak giderilmesi mantığında çalışır.

Cryo Four olarak adlandırılan 4D Lipoliz, farklı özelliklerdeki 4 başlık ile uygulama sağlar. Lazer sistemlerinde ısıtarak yapılan yağ eritme sistemi bu teknolojide soğutarak uygulanır. -10 dereceye kadar ayarlanabilir özelliğiyle yağ dokusunun parçalanmasını sağlar.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulama esnasında ağrı, sızı hissedilmez. Cerrahi bir işlem olmadığı için herhangi bir kesi açılmaz ve kanama olmaz. Cilt yapısını koruyan sistem, bedendeki diğer doku ve hücrelere zarar vermeden yalnızca yağ dokularına etki eder. Bölgesel uygulama avantajı sunar. Yağ hücrelerinin donarak kristalize olması ve vücuttan atılması yöntemiyle, bölgesel incelme sağlanır.

4 farklı başlığı olduğu için 4 farklı bölgeye uygulama avantajı verir. Uygulama tek seansta yapıldığı için avantajlıdır. Ve her bölgeye aynı anda uygulama yapabilir bir sistemde 4 başlıklı olarak dizayn edilmiştir.

Kimler Soğuk Lipoliz Uygulaması Yaptırabilir?

Kadın ve erkek fark etmeksizin her yaşa uygulanabilir. Soğuk Lipoliz – Dondurarak Zayıflama uygulaması; karın ve göbek, bel çevresi, sırt bölgesi, bacak ve basen bölgelerine uygulanabilir. Uygulama, bölgesel zayıflama isteyen herkese uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Hamilelik süresince 4D soğuk lipofiz uygulaması yapılmaz. Kalp rahatsızlıkları olan kişilere de yapılmaz. Estetik uygulamalarda genel olarak uygulanan yaş prosedürü bölgesel zayıflama uygulamasında da 18 olarak belirlenmiştir. Dolaşım sistemi ve damarlarda sorun olan kişilere lipofiz uygulanmaz.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bir seansta çözüm sağlayan dondurarak zayıflama tekniği, uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık sunar. Ortalama 30 ila 60 dakika arasında seans tamamlanır. Seans süresi, fiziksel özellikler, yağ bölgesi ve uygulama yapılacak alana göre farklılıklar gösterebilir.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Ne Zaman Sağlanır?

Her işlem kendine özgün sonuç sunar. Uygulama yapılan kişinin fiziksel özelliklerine ve genel yapısına bağlı olarak farklılık gösterebilen uygulama, bölgesel zayıflama bölgesine de bağlıdır. Vücudun hangi bölgesi ya da bölgelerine uygulama yapıldığına göre değişmekle birlikte genel olarak 3 ila 4 hafta arasında sonuç elde edilmeye başlanır.

Soğuk Lipoliz İle Uygulama Fiyatları

Bölgesel zayıflamada sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi olarak 4D soğuk lipoliz uygulamalarında fiyat, ilk muayenede belirlenir. Uygulama yapılacak bölge ve alana bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılır. Bölge ise muayenede, yapılan fiziksel analiz neticesinde tespit edilir.

Ekstra seanslara gerek kalmayan ve tek sefer uygulamada başarılı olan soğuk lipoliz uygulaması için zayıflama bölgesinin alanı baz alınarak, diğer bölgelerde de çalışma yapılıp- yapılmayacağına göre fiyat sunulur.