Bölgesel incelme tedavilerinin yeni ve etkili yöntemi FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı ile yağ hücrelerini dondurarak, yağların erimesine neden olur. Eriyen yağlar vücuttan zamanla lenf yoluyla atılır. Uygulamayı takiben sonuç her gün artarak devam eder, birkaç ay içinde iyi sonuçlar ortaya çıkar. Ek seans ile yağ dokusu daha da fazla azaltılabilir. Seans etkisi 45 gün içinde incelme şeklinde görülür.

Soğuk Lipoliz Uygulaması ile Bölgesel İncelme

Soğuk lipoliz Soğuk lipoliz uygulaması A5 kağıdı kadar bir başlık içersine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle -6 C derecede maruz bırakılması esasına dayanır. Bu süre zarfı sonrasında yağ hücrelerinin bir kısmının soğutulma sonrası beslenmeleri bozulur. 45-60 gün içersinde lenf yolu kanalıyla beslenmesi bozulan yağlar vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz uygulanan bölgedeki cilt altı yağ dokusu % 10 ile % 40 oranında azalır. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve kişinin bu uygulamaya verdiği cevaba göre elde edilen bölgesel incelme farklı sonuçlar doğurabilir. Herkese uygulanabilen, özellikle yoğun iş yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği, anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, acısız ve sadece tek seans uygulanan bir işlemdir. Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da mevcuttur. En sık uygulanan bölgeler; Karın, göbek, kol, bacak, uyluk, sırt ve yan bölgelerdir.

Soğuk Lipoliz Etkisi

Soğuk lipoliz FDA onaylıdır. Hastaya anestezi verilmeden ameliyatsız olarak tek seans uygulanmaktadır. Organ ve dokulara zarar vermeden, uygulama alanındaki yağ dokularını etkilemektedir. Yağ hücrelerinin boyutlarını azaltmaz, İncelmenin kalıcı olması için yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

Lipofreeze Zeltig Uygulaması ile Bölgesel Zayıflama

  • Bölgesel incelme
  • Vücut hatlarını yeniden şekillendirme,
  • Selülit görünümünde azalma,
  • Kavitasyon gibi diğer bölgesel incelme yöntemleri ile kombine tedavi olanağı sunar.

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel incelme isteyen ama abartı beklentileri olmayan hasta grubu için ideal bir seçenektir. Çünkü hasta kilo kaybetse bile istenmeyen bölgelerdeki yağlanma ciddi oranda azalmaz. Kilo kaybı olmadan istenmeyen bölgelerdeki incelme her zaman kişiyi mutlu eder. Eğer kişilerin fazla bir bölgesel incelme beklentisi varsa o zaman soğuk lipoliz yerine lazer lipolizi düşünmeleri daha iyi bir incelme elde etmelerini sağlar. Ankara soğuk lipoliz fiyatları ve işlemin detayları için bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.