Kaş dizaynı belki bütün bayanların her gün ciddi vakit harcadığı bir problemdir. Kaşlar yüzün ifadesini, gözlerin çekiciliğini artırabilir ya da gölgeleyebilir. Kaşları çekici kılan kaş uçlarının hafif kalkık yay gibi görünen formudur. Kaşın başlangıç noktası ile bitiş noktası arasında 2 mm fark olmalıdır. Yani kaş uçları daha kalkık olmalıdır.

Alın ve göz etrafına uygulanan Botoksla Kaş kaldırma. Kaş uçlarının kalkık görünmesini sağlar. Bu kaş kalkıklığını sağlayan iki öge vardır. Birincisi göz etrafındaki orbikularis okuli kasının gevşemesi sonrası kaş hafifçe eleve olur. İkincisi ise alındaki frontal kasın orta hatta bloke olmasından dolayı bu bölgedeki hafif bir gevşeme kaş dış yanlarının kalkmasına katkı sağlar. Ayrıca kaş uç alt kısımlara uygulanan ek botoks kaş kalkıklığının artmasına katkı sağlar.

Botoks kaş kaldırma sonuçları herkeste değişik derecede oluşur. Amaç doğal ve hafif bir kaş kalkıklığı sağlamaktır. Alın ve kazayağı bölgesine yapılacak botox zaten kaş kalkıklığı için yeterlidir. Kaş uç kısımları için 5-10 ünite ek doz uygulaması yeterlidir.

Kaş kaldırma için botoks dışında alternatif ya da kombine edilecek ek tedaviler vardır. Kaş uç yan kısmının tabanına uygulanan dolgu kaş kaldırmaya katkı sağlar.Volift veya Voluma uygulaması iyi bir sonuç verecektir. Etkinlik 1-1.5 yıl sürer.  Fokus ultrason tedavisi kaşlarda 2 yıl süren iyi bir kaş kaldırma sağlar.

Ameliyatsız botoks kaş kaldırma dışında dolgu ve fokus ultrason uygulamaları yapılabilir. Ancak kalıcı bir kaş kalkıklığı için endoskopik kaş kaldırma ameliyatı tercih edilebilir.