Baby botoks, naturel görünüm isteyenler için geliştirilen bir planlama sistemidir. Aynı botoks ürünü kullanılarak, oran ve dozaj planlaması yapılır. Kişiye özel program oluşturarak, yüzün karakteristik özelliklerini sunan mimiklerin ifadesi kaybolmadan, gerekli ve yeterli ünite kullanımı ile daha berrak ve kırışıksız bir form sağlarken, gülüşünüzden, bakışınızdan bir şey eksiltmeden uygulama yapıyoruz.

Doğal Görünümlü Baby Botoks Nedir?

Kırışıklıklardan kurtulmak dışında hem de doğal ifadeye sahip korumak için uygulama yöntemidir. Yapıldığı neredeyse belli olmaz. Botolinum toksit, tüm botokslarda kullanılan maddedir. Baby botoks uygulamasında da botoks kullanıyoruz fakat yüze ve kişiye uygun planlama ile kırışıklıklara normal dozlar uygularken, mimiklerin olduğu dokulara daha az oranda uygulama yaparak, kasılmaları önlüyoruz.

baby botoks Bu da mimiklerin özgürce hareket edebilmesini ve doğal bir görünüm kazanmanıza olanak sunuyor. Uygulama her botoks uygulamasında olduğu gibi 6 ayda bir yenilenmesi gerekiyor. Fakat her seansta cilt ve mimikler analiz edilerek, yine az sayılabilecek nitelikte yeni oranlar belirleniyor.

“Baby botoks işleminde yüzün doğal ifadesi korunarak minimal oranda botox toksini enjekte edilmektedir. Bu sayede yüzdeki altın oran korunarak doğal bir güzellik kazandırmak amaçlanır.” 

Baby (Minimal) Botoksun Avantajları Nelerdir?

Baby (Minimal) botoks nedir, nasıl yapılır gibi konularda bize danışan ve uygulama yaptırmak isteyen kişilere, kliniğimizde bir randevu ayarlıyoruz. Çünkü bu uygulama kişiye özel bir yöntemdir. Karakteristik yüz ifadelerini koruyarak, uygun dozlarda mimikleri kısıtlamayacak şekilde yapılması gereken bir tekniktir.

Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ve enjekte ile yapılan, konfor içerikli bir tekniktir. Ortalama 10- 15 dakika içerisinde tamamlanır ve hiç iz olmadan kişi sosyal yaşamına devam edebilir.

Enfeksiyon, yara riski yoktur. Doğrudan cilt katmanına enjekte edilen ve birkaç gün içerisinde etkisini göstermeye başlayan bir estetik uygulama yöntemidir. Her mevsim ve günün her anında yapılabilen, kırışıklıkları tamamen yok eden ve fakat geçici bir uygulamadır. Geçici olması dezavantaj değildir. Zira yaş faktörü devreye girdiğinde doğal görünmek, insan olmanın olağan yönlerinden biridir.

Baby Botoks Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Minimal botox olarak da nitelendirilen, işlem oyuncu botoksu olarak da bilinmektedir. Botox  sonrasında ilk 24 saat önemlidir. Hamam ve sauna tarzında aşırı sıcak ortamlara girilmemesi, ilk gün banyo yapılmaması gereklidir. Yüz masajı veya uygulama bölgelerine baskı- basınç yapacak etkilerden kaçınılmalıdır.

Baby Botoks Kimlere Yapılır?

Kişinin herhangi bir cilt rahatsızlığı olmaması önemli kriterdir. 18 yaş, uygulama için tıbbi faktördür. Kliniğimizde hamilelere ve emziren annelere, botoks, dolgu uygulamaları yapmıyoruz. Tıbbi olarak sakıncası olmamasına rağmen, hormon faktörlerini göz önünde bulundurarak, hamilelik ve süreç sonrasında uyguluyoruz.

Göz çevresi baby botoks işleminde de göz hastalığı olmaması önem teşkil eder. Kas ve damarlarında herhangi bir hastalık olan, trombosit sorunu olan ve düzenli olarak kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere de baby botoks uygulamaları yapılmaz. Bu durumlar dışında kadın ve erkek, isteyen herkes uygulanabilir.

Baby Botoks Hangi Bölgeler Uygulanır?

Klasik uygulama bölgesi kapsamında olan tüm bölgeler, baby botoksun uygulama alanındadır. Alın, göz çevresi, kaz ayakları, burun çevresi, burun ucu, gülüş çizgileri gibi bölgelere uygulanabilir.

Tek işlem olarak yapılabilen uygulama, diğer yüz estetik uygulamalarıyla birlikte kombine olarak yapılabilir. Bazen de cerrahi işlemlerin revizyonu için ekstra uygulama olarak minimal şeklinde uygulanabilir.

Baby Botoks Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Baby botoks fiyatları, uygulama bölgesine ve bölgenin alanına bağlı olarak belirlenir. Yüz analizi, doku analizi ve ilk muayenede belirlediğimiz kişiye özel planlama dahilinde uygulanacak ünitelerin programını yapıyor ve ardından fiyatları belirliyoruz. Her seans ve uygulama içeriği için kliniğimizden randevu almanız yeterlidir.