fue saç ekim

Fue yöntemi saçların tek tek alınarak saç kaybı olan alana ekilmesi işlemidir. Başın arkasındaki saçlı deriden saç kökleri ya özel fue iğneleri ile manuel olarak ya da mikro-motor ile alınabilir. Biz kliniğimizde iç çapı 0.4 mm olan özel fue iğneleri ile saç ekim işlemini gerçekleştiriyoruz.

Fue tekniği ile saç ekme Diğer birçok klinikte ise iç çapı 1 mm olan mikro-motor iğneleri ile gerçekleştirilir. İnce fue iğneleri ile saç ekiminde hem alıcı hem de verici bölgede herhangi bir iz kalmaz. Doğal ve sık bir ekim yapılmasına olanak sağlar.

 

Fue saç ekimi eski fut saç ekim yöntemine göre birçok avantajı barındırır. Bu avantajlar;

  • Fue tekniğinde saç alınan yerde hiç iz kalmaz. Fut tekniğinde çizgi şeklinde iz kalır.
  • Fue tekniği ile bir seansta alınan saç kökü sayısı çok daha fazladır. Hastalarda 5000 saç kökü nakledilebilir. Fut tekniğinde ise bir seansta 2000 saç kökü nakledilebilir.
  • Fue tekniğinde saç kökleri ayrımlaştırılmadığı için saç kökleri fut yönteminde olduğu gibi dışarıda beklemez. Bu yüzden saçlarda dış ortamda bekleme süresi çok daha kısadır. Saç köklerinin beslenmesi bozulmaz.
  • Fue tekniği ekim yapılmamış bir alana 30 gün sonra tekrar ekim yapılmasına olanak sağlar. Halbuki fut yönteminde 6 ay beklemek gerekir.
  • Fue yöntemi ile alınan saç kökleri çok ince olduğu için iz bırakmadan çok küçük kanallara ekilebilir. Doğal ve sık saç ekimine izin verir. Fut yöntemi ile alınan saç kökleri ise daha kalın olduğu için kaba ve seyrek ekime sebep olur, ekim alanları belli olur.
  • Fue yöntemi ile nakledilecek kökler sadece saçtan değil kol, sırt ve göğüs gibi diğer vücut kıllarından da alınabilir. Fut tekniğinde ise sadece saç kökü nakledilebilir.
  • Verici alandaki saçların kısa kesilmesi tek dezavantajıdır.

Fue günümüzde en doğal ve iyi sonuç veren saçı ekim yöntemidir. Prp ile beraber uygulanması operasyonun başarısını artırır. Bu işlem fue plus olarak isimlendirilir.