Yeni nesil yanak estetiği olan (Hollywood yanağı) diye de bilinen bişektomi yanak inceltme ameliyatı, Hollywood yıldızlarının yanak estetiği olarak da bilinmektedir. Yüz yapısı güzellik ve çekiciliğin en belirgin bölgesidir. Yüz bölgesinin yanaklar ve diğer bölümler ile uyum içerisinde olması kişinin görünümüne ayrıcalık katacaktır. Bu uyum ile birlikte yüz daha estetik ve çekici görünür. Genel olarak ergenlik ve büyüme dönemlerinde görülen dolgun ve yuvarlak yanaklar yani elma yanaklar ilerleyen zamanlarda o tatlı görüntüsünü kaybetmeye başlar. Bunun nedeni ise yanak içi yağlanmalardır.

Bişektomi Yanak İnceltme Estetiği (Hollywood Yanağı)

Yanakları İnceltme Estetiği

Yanak içi yağlanmalar ile yüzün yapısından büyük duran bu yanaklar yüz estetiği açısından bireyi rahatsız edebilmektedir. Kişi zayıf olsa bile yanak bölgesinin dolgun durmasına neden olur. Bu yanakların kendilerini daha kilolu gösterdikleri için birçok hastanın şikayeti haline gelmiştir. Yanak inceltme estetiğindeki amaç yüzü daha toplu gösteren bu yağ dokularıdır. Bichat adı verilen yüzün her iki tarafındaki yağ torbalanmaları, yanakları dışarı doğru toplu ve yuvarlak göstermektedir. Bu yanakların yuvarlak ve toplu gözükmesin dış yağ bölümünün kalınlaşmasıdır. Bu kalınlaşma genetik bir kalınlaşmadır. Kişi bu kilo verse bile yanaklar incelmez ve kişiyi kilolu gösterir. Kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bu durum bişektomi yanak inceltme estetiği ile giderilebilmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Bişektomi

Bişektomi yanak inceltme estetiğine ihtiyaç duyulmasının nedeni, yüz yapısında yanak hatlarının daha belirgin olması ile kişiye genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktır. Geniş ve yuvarlak yanaklar kişiyi olduğundan yaşlı göstermektedir. Bu uygulama ile kişiyi güzel yanakları ile genç ve estetik bir görünüm sağlamaktır.

Bu uygulama öncesinde hasta muayene edilerek yapılacak işlemin tasarlanması gerekmektedir. Bu uygulamada işlem yapacak doktorun uzman olması operasyonunun başarı kalitesi artırmaktadır. Çene ve yanak üçeninin iyi ayarlanması ve işlem sonrasında ağızdaki dikişlerin kişiyi rahatsız etmemesi çok önemlidir.

Yanak inceltme estetiği bişektomi ameliyatı genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Yanak bölgesindeki yağ birikimleri %40 kadar giderilmektedir. Cerrahi bir işlem olan bu uygulamada ağız içinden 1 santimlik bir kesi ile elmacık kemiğinin altındaki yağ fazlalıkları alınır. Uygulamanın işlem süresi ortalama olarak 30 ile 45 dakika aralığında değişmektedir. Kesi işlemi ağız içerisinde yapıldığı için dışarıdan herhangi bir kesi izi görülmemektedir.

Bişektomi Yanak Estetiği Sonrası

Bişektomi yanak inceltme estetiği  “Hollywood yıldızlarının yanak estetiği” uygulamasından sonra, geniş ve yuvarlak bir yanak görünümün yerine hatları belirgin ve estetik bir görünüm sağlanmış olunur. İşlem sonrasında hasta günlük işlerine dönebilir. İyileşme süresince hasta enfeksiyonlara karşı ağız hijyenini koruması gerekmektedir. Gargara ve dişlerini fırçalama yapabilir. Bu uygulamada eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu eriyen dikişler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Tedavinin tamamen etkisini göstermesi 3-4 haftadır.  Bu uygulama sonrasın yüzdeki yorgun görünüm ve gitmiş olacaktır.

Ameliyatsız Yanak Estetiği Uygulamaları

Yanaklara ameliyatsız olarak yanak dolgusu ve yağ enjeksiyonu uygulamaları ile de yanaklara estetik açıdan istenilen görünüm verilebilir.