Cerrahi olmayan estetik uygulamalar arasında Aquafilling, göğüs estetiğinde kullanılıyor. Klinik uygulamalarımız arasında, ameliyat olmak isteyen kişilere sunduğumuz bir estetik yöntemdir. 4 yıl ile 8 yıl arasında kullanım sağlayan ve doğal bir görünüm veren işlem, hidrolik jel formundadır.

Meme Dolgusu Aquafilling

Aquafillig; sentetik lineer poliamidten oluşan 3 boyutlu moleküler yapı içine yerleştirilen jel formundadır. Hareketli bir yapıda ve %0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisi deposu formülünde geliştirilmiştir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Aquafilling

Göğüs büyütme operasyonu yaptırmak istemeyen ve silikon kullanmak istemeyen kişiler için estetik formasyonda geliştirilmiştir. Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde yoğun su formuyla, insan bedenine tamamen uyumludur. İçeriğindeki %98 su ile tamamen güvenilir bir formda uygulanır.

Aquafilling Meme Büyütme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Meme dolgusu

Aquafilling, yapısındaki hidrojen molekülleri sayesinde; collagen ve elastin üretiminin yapılmasını sağlar. Cilde esneklik, canlılık ve doğallık kazandırır. Küçük göğüslerde ve çeşitli unsurlara bağlı olarak sarkmış, formunu kaybetmiş göğüslerde rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulama lokal anestezi ya da sedasyon ile yapılır. Cerrahi kesi olmadığı ve ince kanüllerle yapıldığı için uygulama sonrası, hastanede kalınmasına gerek yoktur. Günlük aktivitelere rahatlıkla dönülebilir. Kesi olmadığı için kanama ve enfeksiyon riski bulunmaz. Meme dolgusu olarak konforlu bir işlemle, pratik şekilde uygulanabilir.

Jel doku, deri altına enjekte edilerek uygulanır. Uygulandığı bölgedeki diğer dokulara herhangi bir zarar vermeden, hareketli formuyla uzun süre kalıcılığını korur. Kişinin isteğine göre yani göğüsün büyütüleceği oranda, dozaj ayarlanarak uygulama tamamlanır.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme

Göğüs estetiği dahilinde, dolgun göğüslere sahip olmak isteyenlere uyguladığımız bir yöntemdir. Yağ alma işlemi ile yapılır. Yani kişinin kendi bedeninden liposakşın yöntemiyle aldığımız yağ dokularını birtakım işlemlerden geçirerek, göğüslerde ihtiyaç olan bölgeye lipofilling yöntemiyle enjekte ediyoruz.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme uygulaması, teknik yönden benzerdir. Filling işlemi, doldurma, dolgu yapma, enjekte etme olarak kullanılır. Yağ dolgusunda dokular, santfrüj işleminden sonra göğüsteki boşlukları doldurma formatında uygulanır. Kişinin kendi bedenindeki dokular olduğu için uyum sorunu yoktur. Alerji yapmaz, kanama ya da enfeksiyon yapmaz.

Aquafiling ve Lipofiling Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her iki uygulama da benzer şekilde ve uygulamalarına göre avantajlar içeriyor. Hangi teknikle uygulama yapacağımıza, kişinin cilt yapısı, göğüs formu, hangi doku görünümü istediği ve genel isteğiyle alakalı olarak muayenede karar veriyoruz.

Aquafiling göğüs dolgusu, %98 oranında su barındırdığı için doğal, canlı ve insan bedenine uyumlu bir form sunar.

Lipofiling göğüs dolgusu, insan bedeninde bulunan dokuların, zenginleştirilmiş formatları ile uygulanır. Kişinin bedeniyle zaten senkronizedir. Doğal ve canlı bir form sunar.

Aquafillig ve lipofilling uygulamaları aynı yöntemle, ince kanüllerle cildin alt katmanlarına enjekte edilerek uygulanır. Her ikisinde de cerrahi işlem yapılmaz.

Aquafiling kalıcılık süresi bakımından 5 yıl ile 8 yıl avantaj sağlar. Yağ enjeksiyonunda da kullanım uzun süredir fakat uygulamadan sonra enjekte edilen yağ dokusunun %40- 50 oranında erime olur. Sonraki dönemlerde yeniden uygulandığında uzun ömürlü kullanım sağlar.

Yağ enjeksiyonunda liposuction yöntemiyle yağ alımı yapıldığı için cerrahi uygulama içerir. Yağ alınan bölgede kızarıklık, morluklar oluşabilir. Maksimum 1 hafta içerisinde iyileşme görülür.

Meme Dolgusu Fiyatları

Aquafiling meme dolgusu fiyatları, uygulamada kullanılacak ürün dozajına bağlı olarak belirlenir. Yağ enjeksiyonu göğüs büyütme uygulamaları da yine yağ çekimi yapılacak bölge, göğüslerin yapısı ve ne kadar uygulama yapılacağına bağlı olarak belirlenir. Yapılacak uygulama için muayene esnasında hem yöntemi hem de fiyatları belirliyoruz.